Wybieramy brodzik.

Brodzik akrylowy,mineralny a może kompozytowy? Pomagamy podjąć decyzję

                 Brodziki akrylowe, dotąd najczęściej kupowane chociażby z racji najniższych cen, są lekkie, dostępne w wielu kształtach i kolorach, łatwo się je montuje. Ich niewątpliwą zaletą jest gładka powierzchnia, dzięki czemu szybko dają się czyścić. Akryl to tworzywo barwione w masie, dzięki czemu wszelkie rysy, które mogą wystąpić podczas użytkowania można bez trudu usunąć poprzez polerowanie. Tak więc brodziki czy wanny z akrylu mogą nam służyć przez wiele lat.      

                Z kolei brodziki z odlewu mineralnego są również niezwykle gładkie, o nieporowatej powierzchni –  utrzymanie ich w czystości także nie wymaga wysiłku. Natomiast niewątpliwą ich zaletą jest odporność na substancje chemiczne i plamiące. Wszelkie tego typu zabrudzenia są łatwe do usunięcia przy użyciu delikatnych środków myjących. I dodatkowy plus brodzików z odlewu mineralnego: materiał, z którego je zrobiono, jest odporny na ścieranie, dzięki czemu zachowują swój pierwotny wygląd przez długi czas.
Ile kosztują? Pokazywany na zdjęciu wyżej brodzik z odlewu mineralnego Sanplast, o rozmiarze 90x90 cm kosztuje ok 1000 zł. 

W ostatnim czasie natomiast obserwujemy bardzo duże zainteresowanie brodzikami kompozytowymi. Są one wykonane ze specjalnego tworzywa.

Kompozyt jest materiałem który uzyskuje się w procesie łączenia dwóch lub więcej innych materiałów. Dlatego zarówno

brodziki z konglomeratu, czyli mieszaniny drobinek marmuru z żywicą poliestrową

Najpopularniejszym modelem brodzików kompozytowych w Naszym sklepie są brodziki serii Lavano które produkuje Excellent.

Brodziki serii Lavano organizują strefę prysznica, zabezpieczając posadzkę przed wodą i zapewniając prawidłowy odpływ wody do syfonu brodzikowego.

Linię produktów Lavano charakteryzuje to, że są bardzo niskie, dzięki czemu można je traktować jak "płytkę" i zlicować z pozostałymi płytkami w łazience bez konieczności wykonania dodatkowego obniżenia poziomu wylewki.

Jeśli istnieje potrzeba, aby brodzik był montowany bezpośrednio na posadzce, to jest to również możliwe.

Do brodzików Lavano polecamy syfon brodzikowy Fast.

Popularne i godni uwagi producenci brodzików to Schedpol, Besco, Polimat, Deante

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Loading...